2361 KALAMI KORFU CORFU KERKIRA

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Długość:
  100 m
 • Szerokość:
  20 m
 • Rodzaj plaży:
  kamienie
 • Charakt. Dna:
  kamienie
 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  częściowy
 • Restauracja
  tak
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  sklep w zaięgu spaceru
 • Dojazd
  trudny
 • Dostęp
  bez większych trudności
 • Otoczenie
  malownicza mała zatoka
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich
 • Nurkowanie
  dobre warunki
 • Kiteserfing
  średnie warunki
 • Inne sport wodne
  średnie warunki

Opis

2361 KALAMI KORFU CORFU KERKIRA

39.744014, 19.934091

3,5

100

Plaża Kalami znajduje się przy miejscowości o tej samej nazwie na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Korfu, 30 km od stolicy wyspy. Plaża Kalami wzięła swoją nazwę od greckiego słowa trzcina, która znajduje tu korzystne warunki wzrostu. Plaża położona jest w zatoce o kształcie podkowy. Otoczona jest amfiteatralnie zielonymi, zalesionymi wzgórzami miejscami tworzącymi strome klify. Amfiteatralna zieleń w połączeniu z Morzem Jońskim i wioskami na wzgórzach wokół Kalami to idealny krajobraz dla sielankowej i relaksującej atmosfery. Oczarowuje odwiedzających od pierwszego wejrzenia.

PLAŻA

Plaża jest z małymi, białymi kamykami i żwirem. Wody są krystaliczne, płytkie, idealne do kąpieli, pływania i nurkowania. Jest to spokojna plaża, idealna dla rodzin z dziećmi. Plaża jest w pełni zorganizowana i została wyróżniona Błękitną Flagą. Jest tutaj molo przy którym koncentruje się sprzęt do uprawiania sportów wodnych Oferuje się szeroką gamę sportów wodnych, takich jak narty wodne, kajaki i rowery wodne. Na plaży rozstawiono parasole i leżaki. Przy plaży działa wiele tradycyjnych tawern, kilka barów z przekąskami i napojami, które są otwarte przez cały dzień. Na końcu plaży można zobaczyć „Biały Dom” 39.742245, 19.933023, w którym mieszkał w latach 1936–1939 pisarz Lawrence Durrell. Uznał on piękną zatokę za idealne miejsce do skoncentrowania się na pisaniu. Zainspirowała go do napisania Prospero,S Cell (Komórka Prospera). Zdaniem krytyków: jest to jedna z najlepszych książek tego autora. Przedstawia wiejskie życie i kosmopolityczne społeczeństwo Korfu w latach poprzedzających wojnę. Ta wyspa jońska, której sielankowa, lecz pokrwawiona historia pochodzi z najlepszej części tysiąclecia, nie mogła znaleźć lepszego kronikarza niż Durrell. Jest bowiem poetą, z całą wrażliwością poety, i humanistą, który ma ambicję, z wyczuciem charakteru i szacunkiem uczonego dla starożytności. Obecnie wspomniany dom jest wykorzystywany jako tawerna z pokojami do wynajęcia.

MIEJSCOWOŚĆ

W ostatnich latach turystyka przekształciła małą wioskę rybacką w jeden z najpopularniejszych kurortów na Korfu. W miejscowości mona znaleźć różnorodne zakwaterowanie, idealne środowisko na spokojne i relaksujące wakacje oraz najlepsze miejsce dla miłośników przyrody. W okolicy jest kilka ścieżek nadmorskich, które prowadzą do pięknych plaż, takich jak:

Kerasia (patrz zakładka Nr 2305 30 min.): Miły przystanek do pływania i nurkowania z rurką. Droga do Kerasii prowadzi dalej do Ag. Stefanos.

Agios Stefanos (patrz zakładka Nr 2281 ok. 1 godz. 15 min.).: tradycyjna wioska rybacka jest uroczym kurortem z rozrzuconymi willami na wzgórzach, położonymi w na stokach zatoki. Na terenie ośrodka znajduje się kilka tawern i barów, supermarkety i sklepy z pamiątkami.

Kassiopi (patrz zakładka Nr 2296): bardzo popularny i tętniący życiem kurort, z wieloma barami, tawernami, restauracjami, sklepami z pamiątkami, supermarketami i A.T.M. maszyny Miejsce o znaczeniu archeologicznym. Plaże są bardzo małe i żwirowe i są ukryte wokół przylądka.

Yaliskari (patrz zakładka Nr 2293 ok. 15 min.): Odosobniona zatoka z kamienistą plażą otoczona gajami oliwnymi i ogrodami warzywnymi.

Agni (patrz zakładka Nr 2331 około 25 min.): Mała żwirowa plaża z trzema tawernami i drewnianymi pomostami do cumowania łodzi.

Skrzynka pocztowa jest pomalowana na żółto i przylega do supermarketu „Giorgos”, w którym można kupić znaczki.

21 maja przypada święto Konstantyna i Heleny uroczyście obchodzone przy kościele Świętych Konstantyna i Heleny. Kościół znajduje się przy głównej drodze w pobliżu wioski Gimari (najwyżej położonej wioski nad Kalami 39.740160, 19.926792). Miejscowi świętują na dziedzińcu kościoła. Jest mnóstwo jedzenia, z „souvlakią” lub grillowaną jagnięciną i napojami bezalkoholowymi, greckim winem retsina lub piwem. Ludzie tańczą do tradycyjnej muzyki i piosenek granych i śpiewanych na żywo.

W sezonie letnim festiwal ciasta organizowany jest w tym samym miejscu. Miejscowe kobiety przygotowują pyszne ciasta odpowiednie na każdy gust: ciasto z cukinią, ziemniakami, dorszem solonym itp. Dla miłośników mięsa jest również grillowana „souvlakia”. Każdego roku lokalne firmy w Kalami organizują festiwal Varcarola w Kalami. Stare wydarzenie Corfiot, podczas którego łodzie, ozdobione światłami, płyną wzdłuż zatoki Kalami, a chór gminy śpiewa tradycyjne „kantady”.

DOJAZD I DOJŚCIE

Na szczycie głównej drogi i nad Kalami można złapać autobusy w relacji miasto Korfu - Kassiopi (przystanek 39.745683, 19.935251). Taksówkę można zamówić telefonicznie. Można skorzystać z łodzi odpływających do stolicy Korfu. Dojazd do plaży nie jest łatwy.

parkingi są ograniczone na końcu wsi znajduje się otwarty parking dla publiczności 39.742696, 19.932249.

Uwaga!

Istnieje w części kontynentalnej Camping Kalami 39.473768, 20.240692, który dzięki zbieżności nazw może być przyczyną komplikacji.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

Obiekty w poliżu