2357 GOUVIA KORFU CORFU KERKIRA

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Długość:
  2500 m
 • Szerokość:
  20 m
 • Rodzaj plaży:
  kamienie
 • Charakt. Dna:
  kamienie
 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  częściowy
 • Restauracja
  restauracja w zasięgu
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  sklep w zaięgu spaceru
 • Dojazd
  bardzo łatwy
 • Dostęp
  bez trudności
 • Otoczenie
  miejskie (liczne zabudowania)
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich
 • Nurkowanie
  dobre warunki
 • Kiteserfing
  średnie warunki
 • Inne sport wodne
  dobre warunki

Opis

2357 GOUVIA KORFU CORFU KERKIRA

39.653948, 19.844068

2500

3

PLAŻE

Plaża Gouvia znajduje się zaledwie 6 km od miasta Korfu, na wschodnim wybrzeżu wyspy. Plaża leży przy miejscowości o tej samej nazwie. Plaża rozciąga się na długości ok. 2,5 km. To w istocie nie jest jedna plaża, ale kilka długich odcinków piasku, żwiru i kamyków. Wody są płytkie, niektóre w dobrze chronionych od wiatru zatoczkach, co powoduje, że kąpiele są bezpieczne zwłaszcza dla dzieci. Wspomniane zatoczki znajdują się w pobliżu centrum miejscowości. Na plaży rozstawiono parasole i leżaki do wynajęcia. Można uprawiać sporty wodne: parasailing, narty wodne. Istnieją dobre warunki do nurkowania, a dodatkowo działają w pobliżu dwa centra nurkowe: Corfu Dive Club 39.657748, 19.839345; Scubanauts Corfu Diving Center 39.620040, 19.924487, które oferują szkolenia dla początkujących i zaawansowanych. Przy plaży Gouvia działają restauracje, tawerny rybne, kawiarnie, bary. Wokół plaży jest wiele hoteli i możliwości wynajęcia apartamentów.

MIEJSCOWOŚĆ

Miejscowość Gouvia to mała, dawna wioska rybacka, zbudowana w miejscu portu weneckiego. Po porcie pozostały imponujące hangary stoczniowe 39.652799, 19.846854. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat miejscowość przekształciła się w nowoczesny ośrodek wypoczynkowy. W miejscowości mieszka ok. 600 mieszkańców. Na południe od Gouvia zaczyna się miejscowość Kontokali. Tutaj znajduje się główne wejście do przystani jachtowej. Cumuje tu ok. 1000 jachtów z całej Europy. W pobliżu można wypić orzeźwiającego drinka, oglądając wspaniałe widoki na przystań. W pobliżu znajdują się różnego rodzaju sklepy. Ok. 3 km na północ od Gouvia znajduje się interesujący półwysep Komeno, przy którym znajduje się kilka plaż w sąsiedztwie hoteli oraz zielone, wysokie wzgórze po którym można spacerować. Jeśli uda się dotrzeć do plaży to pływanie przy tych cichych i spokojnych plażach pozostawi niezatarte wspomnienia. Tutaj można znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak parasole i leżaki. Mimo, że Kommeno jest jedną z najmniej znanych plaż na wyspie Korfu, to jest bardzo to piękna okolica. Została wyróżniona Niebieską Flagą. Jest to idealne miejsce do plażowania. W pobliżu można podziwiać widok pięknego bielonego kościoła Ipapanti 39.658694, 19.848721. W okooicy morza znajduje się wiele tawern, restauracji i barów przekąskowych, w których można delektować się doskonałymi świeżymi rybami i różnorodnymi smacznymi daniami kuchni lokalnej.

Miejscowość Gouvia dzięki centralnemu położeniu na wyspie jest idealna do zwiedzania wyspy samochodem lub rowerem. Można także pojeździć konno i odkryć bujne wzgórza, gaje oliwne i plantacje cytrusów. Można także wybrać się na wycieczkę łodzią, na inne plaże na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Nie należy przegapić zachodu słońca lub widoku pełni księżyca.

Obchody Dni Świętych odbywają się 2 lutego i 17 lipca we wspomnianym kościele Ipapanti, który zbudowano na małej wysepce połączonej groblą.

Ponad Gouvia wznoszą sie się na wspaniałe wzgórza Temploni. Jest to rozległy pagórkowaty teren z mnóstwem polnych dróg i ścieżek, panoramicznych widoków, prawie zapomnianych posiadłości, ze starymi domami i stodołami, tak jakby czas się zatrzymał.

Wioska Danilia 39.641554, 19.833622 to wyjątkowe miejsce na wyspie. Jest to właściwie skansen, który powstał w wyniku odbudowy tradycyjnej miejscowości.

Ponadto warto odwiedzić plaże Dafnilas, Dassia i Ypsos, gdzie można spędzić kilka godzin zwiedzania zmierzając pieszo do tych ośrodków.

DOJAZD I DOJŚCIE

Bliskie położenie względem stolicy wyspy powoduje, że można do Gouvia dojechać w kilkanaście minut. Autobusy kursują codziennie od 4:00 do 10:00 co 20 min. a w godzinach wieczornych i nocą do 4:00 co 15 minut. W centrum kurortu znajduje się także całodobowy postój taksówek. Przejazd taksówką do stolicy kosztuje zazwyczaj około 20 €. Dostęp do plaży jest łatwy.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

Obiekty w poliżu