2296 KASSIOPI KORFU CORFU KERKIRA

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Rodzaj plaży:
  kamienie i żwir
 • Charakt. Dna:
  kamienie i skały
 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Typ obiektu
  Miejscowość
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  częściowy
 • Restauracja
  tak
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  tak
 • Dojazd
  bez większych trudności
 • Dostęp
  bez większych trudności
 • Otoczenie
  miejskie (liczne zabudowania)
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich

Opis

2296 KASSIOPI KORFU CORFU KERKIRA

39.790067, 19.922325

3,5

Kassiopi to urocza miejscowość usytuowana na małym półwyspie w północno-wschodnim krańcu wyspy Korfu, 36 km na północ od stolicy. Niegdyś była to wioska rybacka. Kassiopi zaczęła się rozwijać w o okresie panowania Rzymian. Znaczenie wzrosło dzięki budowie portu. Kassiopi stało się wkrótce bogatym miastem dzięki utrzymywaniu rozległych powiązań handlowych. Odwiedziło je wiele znanych osobistości, np. Neron, który polecił wybudować łaźnie. Ponoć zawitał tu Antoniusz i Kleopatra przed bitwą pod Actium, gdzie ponieśli ogromną porażkę. Miejscowość w ostatnich czasach przekształcała się w popularny ośrodek turystyczny. Dzisiejsze Kassiopi jest największą miejscowością w północno-wschodniej części wyspy. Cechuje ją malownicza sceneria. Turystów ściągają także ładne plaże i bogata historia. Niezapomniane są widoki na morze i wybrzeże Albanii. Ponad miejscowością wznosi się góra Pantokrator (patrz zakładka Nr 2297) i wzgórza pokryte gajami oliwnymi, winoroślami i plantacjami cytrusów. W niedużej odległości usytuowały się popularne ośrodki Sidari, Roda i Acharavi (patrz zakładki odpowiednio Nr 2274, 2298, 2280). Omawiana miejscowość zachowała tradycyjny charakter. Są tu wąskie uliczki prowadzące do podnóża ruin starożytnego zamku i portu. Port z małym placem jest dziś centralnym punktem życia towarzyskiego miasta. Już w ciągu dnia pojawiają się pierwsi zainteresowani. Życie portu rozbudza się wieczorem i trwa do późnych godzin. Okoliczne restauracje oferują tradycyjne dania ze świeżo złowionych ryb. Można też znaleźć restauracje specjalizujące się w kuchni chińskiej, meksykańskiej i włoskiej. Oprócz restauracji życie ubarwiają liczne bary i dyskoteki. Ośrodek oferuje dużą liczbę apartamentów oferujących wysokiej jakości zakwaterowanie oraz wiele luksusowych prywatnych willi. Tutaj można znaleźć wiele rodzajów sklepów, takich jak supermarkety, sklepy z pamiątkami.

ROZRYWKA

W ciągu dnia można wybrać się na przejażdżkę aby odkryć okolice Kassiopi. To jest także Idealne miejsce, na spędzenie wieczoru.

PLAŻE

Istnieje szereg dość dużych plaż nieco bardziej odległych od Kassiopi. Łatwo jest dotrzeć do każdej z nich. Wszystkie są czyste i bezpieczne. Posiadają oznaczenie Błękitnej Flagi. Większość z nich jest kamienista. Zwykle są one spokojne, pozwalają na wyciszenie. Przy niektórych plażach działają lokale z lekkimi posiłkami, gdzie można napić się kawy lub wziąć drinka. Zatoka portowa niemal całkowicie została zajęta przez cumujące łodzie i jachty. Resztki dostępu do wody zachowano na zachodnim krańcu zatoki 39.791625, 19.922530 u podstawy mola portowego. Tutaj działają polecane lokale: bar Wave i restauracja Do Kyma. Są miejsca, w których można usiąść i odpocząć aż do restauracji Janis.

Najważniejsze plaże:

Kalamionas (patrz zakładka Nr 2299) uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych na Korfu.

Bataria (patrz zakładka Nr 2300) zapierająca dech w piersiach

Avlaki (patrz zakładka Nr 2284) ceniona plaża

Plaża Pipitos (patrz zakładka Nr 2301) popularna plaża.

Kalamaki Asproas (patrz zakładka Nr 2302) idealna dla rodzin.

Plaża Kanoni (patrz zakładka Nr 2303) dość odosobniona.

Imerolia (patrz zakładka nr 2304) najbardziej spokojna i mało zorganizowana.

Można wybrać dalsze plaże w Agios Stefanos (patrz zakładka Nr 2282), Kerassia (patrz zakładka Nr 2305), Siki (patrz zakładka Nr 2306). Wszystkie są w odległości mniejszej niż 10 km od Kassiopi.

ZWIEDZANIE

Warto odwiedzić ukryty XVII wieczny kościół Panagia Kassiopi_tissa 39.790161, 19.921356, który prawdopodobnie został zbudowany w miejscu starożytnej świątyni poświęconej Zeusowi Kassiusowi.

Bardzo blisko kościoła 39.790232, 19.921355 zaczyna się ścieżka do ruin bizantyjskiego zamku (patrz zakładka Nr 2297). Obecnie obejrzeć można odrestaurowane fragmenty bramy wejściowej.

Można, w celu zmiany sposobu spędzania czasu, zrobić wycieczkę do Jaskini Megali Grava (patrz zakładka Nr 2307) 39.777415, 19.890686. To jest duża jaskinia, która została utworzona przez osiadanie 100 m szczytu wzgórza. Wejście do jaskini ma 60 m szerokości i około 15 m wysokości. Przy okazji można zwiedzić tradycyjną wioskę Stara Perithia i wjechać na szczyt góry Pantokrator.

DOJAZD I DOJŚCIE

Dojazd do Kassiopi ze stolicy wyspy jest dość długi i męczący. Codziennie istnieje ponad 10 połączeń autobusowych z miastem Korfu. Ponadto można wynająć jeepy, motocykle lub rowery. Możesz też wynająć łódź lub wziąć udział w zorganizowanej wycieczce.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

Obiekty w poliżu