2273 SAN STEFANO KORFU CORFU KERKIRA

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Długość:
  2000 m
 • Szerokość:
  20 m
 • Rodzaj plaży:
  piasek
 • Charakt. Dna:
  piasek
 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  brak
 • Restauracja
  tak
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  tak
 • Dojazd
  długi - męczący
 • Dostęp
  bardzo łatwy
 • Otoczenie
  rozległa, monotonna zatoka
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich
 • Nurkowanie
  średnie warunki
 • Kiteserfing
  dobre warunki
 • Inne sport wodne
  dobre warunki

Opis

2273 SAN STEFANO KORFU CORFU KERKIRA

PŁNZACH

3,5

39.758946, 19.644392

2000

Jedna z większych plaż na wyspie Korfu, znajduje się na północno – zachodnim wybrzeżu.

MIEJSCOWOŚĆ

Nie wiele lat temu była tu mała wioska rybacka. Było tu kilku domów, mały kościół i port. Mieszkańcy pobliskiego Avliotes łowili ryby na swoje potrzeby. Nadal niektórzy mieszkańcy wykorzystują te możliwości korzystając z nowego portu. Obecnie jest tu dobrze zorganizowany ośrodek turystyczny. Agios Stefanos to kurort, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sklepy, bary, restauracje, baseny, kawiarnie muzyczne, piekarnia, sklep z biżuterią, kilka sklepów z pamiątkami i wspaniała plaża to przyjemność dla turystów. Wyjątkowy prezent można kupić u dwóch jubilerów, którzy specjalizują się w białym i złotym złocie, wyrobach ze srebra i szlachetnych klejnotów. Przydatna może się okazać pralnia Willy,s Wash House. Jest tu kilka hoteli średniej i małej wielkości, ale można również wynająć luksusową willę, dom lub mieszkanie. Przewaga firm w San Stefanos jest prowadzona przez mieszkańców. Większość tutejszych mieszkańców ma to samo nazwisko: Mouzakitis. W Avliotes istnieją nawet dwa kościoły, jeden dla Mouzakitis i jeden dla pozostałych mieszkańców.

PLAŻA

Plaża jest długa, popularna, z jedwabiście drobnym piaskiem. Agios Stefanos szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi oraz nurkowie i surferzy. Jej główna część została świetnie zorganizowana dla całodziennego wypoczynku. W pobliżu znajdują się bary, restauracje i inne udogodnienia dla turystów. W wielu miejscach rozstawiono leżaki i parasole. W sąsiedztwie działa wiele hoteli. Im dalej na północ plaża staje się bardziej dzika, a jej największą atrakcją są kąpiele błotne. Wspaniale wpływają one na skórę. Z plaży rozciągają się przepiękne widoki na północno – zachodnią część Korfu z zielonymi wzgórzami i wyspami Diapontia: Mathraki, Othoni, Ericusa.

WYCIECZKI MORSKIE

Organizuje się 3 razy w tygodniu rejs do Ericusa i wycieczkę raz w tygodniu do Mathraki i Othoni. Warto odwiedzić na południu odległą, spokojną wyspę Paxos i piękną miejscowość Parga na kontynencie. Istnieje również lokalne połączenie promowe o nazwie Pegasus, które łączy port San Stefanos 3 razy w tygodniu z pobliskimi wyspami. Połączenie przeznaczone jest dla miejscowej ludności do transportu podstawowych towarów na wyspy. Turyści mogą skorzystać z przewozu w miarę wolnych miejsc po rezerwacji dokonanej w kiosku w porcie. Należy pamiętać, że ta usługa promowa nie jest wycieczką po wyspach i jest przewidziana jako usługa transportowa. Informacje na temat tej usługi można znaleźć w porcie San Stefanos.

SPACERY

W przypadku braku możliwości zorganizowania wycieczki morskiej można pójść na piękny spacer. Za barem Zest for Life 39.754086, 19.643063 znajduje się stroma, ale łatwa do pokonania droga, która prowadzi w kierunku drogi łączącej Kape Kefali z Arillas. W m 39.749808, 19.643158 należy skręcić w lewo. Po drodze można podziwiać zarówno San Stefanos, jak i Arillas. Jeśli trzeba można zatrzymać się w tawernie w Akrotiri (Peleryna) 39.749603, 19.644284 i cieszyć się widokiem kosztując chłodnego napoju lub kremową latte. Ten nowy bar oferuje najlepsze widoki w okolicy. Po dotarciu do Arillas warto zajrzeć do jednej z wielu restauracji np. Brouklis, która znajduje się tuż obok głównego skrzyżowania w Arillas. Jest to jedna z najdłużej działających lokalnych restauracji i nic dziwnego, że można tu skosztować pysznych dań w rustykalnym greckim wystroju. Można także skorzystać z wycieczki pieszej z przewodnikiem organizowanej przez San Stefano Travel.

WYCIECZKI DO STOLICY KORFU

Dla osób poszukujących połączenia ze stolicą Korfu, jest zielony autobus przeznaczony zasadniczo dla miejscowej ludności. Zaleca się wybrać możliwie wczesny kurs ponieważ zapewnia to wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie uroków miasta Korfu i spokojny powrót. Dobrze wiedzieć, że miasto Korfu ma sjestę po południu i wszystkie sklepy są zamknięte od 14:30 do 17:30. W poniedziałki, środy i soboty sklepy nie otwierają się po południu.

LEGENDY I ARCHEOLOGIA

Obszar ten został łączony jest z zatonięciem statku Odyseusza i jego uratowaniem przez Nausicaę, córkę króla Phaeacian. Inspirowało to niemieciego archeologa Wilhelma Dorpfelda, który podjął szereg prac archeologicznych, wspierany przez cesarza Niemiec Wlhelma II. Największym sukcesem było odkrycie Świątyni Artemidy zbudowanej ok. 580 r. pne. w starożytnym mieście Korkyra (lub Korcyrze), dziś na przedmieściu Garitsa.

DOJAZD I DOJŚCIE

Dojazd ze stolicy wyspy następuje jest podobny do opisanego w przypadku Arillas. Z Arillas pozostaje ok 2 km względnie dobrą drogą. Z Sidari droga jest lepszej jakości i ma długość ponad 7 km.  Na plażę można dosłownie dojechać samochodem. Parking znajduje się na piasku niedaleko brzegu 39.755023, 19.642570.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

Obiekty w poliżu