2272 ARILLAS KORFU CORFU KERKIRA

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Długość:
  1200 m
 • Szerokość:
  20 m
 • Rodzaj plaży:
  piasek
 • Charakt. Dna:
  piasek
 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  brak
 • Restauracja
  tak
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  tak
 • Dojazd
  trudny
 • Dostęp
  bez trudności
 • Otoczenie
  rozległa, monotonna zatoka
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich
 • Nurkowanie
  średnie warunki
 • Kiteserfing
  dobre warunki
 • Inne sport wodne
  dobre warunki

Opis

2272 ARILLAS KORFU CORFU KERKIRA

4

39.744034, 19.647644

1200

Plaża Arillas oddalona jest o 40 km miasta Korfu. Plażę ograniczają dwa małe półwyspy, tworząc ochronę przed silnymi wiatrami, które dotykają czasami wyspę. Na plaży Arillas leży drobny piasek. Plaża wyróżnia się tym, że wydaje się zmieniać kształt, zależnie od kierunku wiatru i prądami w morzu. Północny wiatr powoduje gromadzenie się piasku na plaży, która może rosnąć o dwa metry dziennie, podczas gdy południowy wiatr działa odwrotnie. Wody są oznaczone Błękitną Flagą i są bardzo płytkie i czyste, a dno morskie jest gładkie. Dlatego Arillas jest popularna wśród rodzin i par szukających małego, skromnego ośrodka mogącym zapewnić relaks na spokojnej plaży. Na plaży można również wypożyczyć leżaki i parasole. (ok. 8 euro na dzień). Pozostawiono też wolne miejsca, w których można rozłożyć własny ręcznik lub koc. Windsurfing, żeglarstwo i jazda na nartach wodnych to inne formy wypoczynku, które zapewnia omawiana plaża. W Arillas jest szeroki wybór tawern serwujących rozmaite zestawy dań w połączeniu z widokiem na najpiękniejsze krajobrazy Korfu.

Na końcu plaży na zboczach występuje glina, która jest używana jako naturalny kosmetyk. Wtajemniczeni pokrywają nią nie tylko fragmenty ciała ale także twarz. Z plaży jest spektakularny widok na morze i niezamieszkałą wyspę Gravia oraz bardziej odległą zamieszkaną Mathraki. Warto pozostać na omawianej plaży do późnych godzin popołudniowych, aby podziwiać niepowtarzalny zachód słońca.

MIEJSCOWOŚĆ ARILLAS

Z plażą sąsiaduje dość duża osada o tej samej nazwie. Udostępnia się tu wiele usług turystycznych. Na przełomie września i października organizuje się Festiwal Piwa wzorowany w pewnym stopniu na bawarskich October Fest. Bierze w nich udział ok 5000 uczestników i ponad 150 dostawców. Zwykle zaprasza się browary z wybranego kraju w którym istnieje wielowiekowa tradycja picia piwa. Dotychczas przyjeżdżali tu reprezentanci Bawarii, Angli. Irlandi, Włoch itd. Dzięki temu istnieje możliwość porównania jakości napojów z Grecji i innych państw.

Wzdłuż plaży biegnie droga tworząc promenadę z której chętnie korzystają turyści. Funkcjonują przy niej bary, tawerny, restauracje, hotele, wiele sklepów. Można tu wypić drinka lub coś zjeść. Ruch pojazdów jest niewielki więc poruszanie się po promenadzie jest przyjemne i bezpieczne. Tu jest również wiele dobrych miejsc do wieczornego oglądania zachodu słońca.

W zarośniętym trzciną strumyku żyją żaby, które zaczynają swoje koncerty właśnie o zachodzie słońca. W okresie silnych opadów deszczu strumyk przybiera i w celu ułatwienia przejścia zbudowano niewielką kładkę dla pieszych.

OKOLICA

700 m od brzegu usytuowane są jałowe skaliste wysepki Kravia, Gineka i Sikia. Uważa się że są skamieniałymi pozostałościami statku Odyseusza. Pewnym natomiast jest, że stanowią skuteczny falochron dla znacznej części plaży.

Będąc w Arillas można rozkoszować się kilkoma sąsiednimi plażami, takimi jak plaża Agios Stefanos na północy, długa na ponad półtora kilometra i oferująca zarówno płytkie, mieniące się błękitne wody, bezpieczne dla dzieci. Szczególnie wartą odwiedzenia jest plaża Porto Timoni k Afionas. (patrz zakłądka Nr). Po dłuższym spacerze na południe można dojść do plaży Agios Georgios (północna patrz zakładka Nr), która szczyci się rozległą złotą zatoką między przylądkami, słynącą z zimnej i krystalicznej wody. Okolica otoczona jest bujnymi lasami i rozległymi gajami oliwnymi. W okolicy można skorzystać z wielu ścieżek pozwalających na podjęcie interesujących wypraw.

Statkiem można odwiedzić dwie pobliskie wysepki Diaplos i Mathraki odległe odpowiednio 4 i 8 km.

DOJAZD I DOJŚCIE

Do plaży można dojechać samochodem lub autobusem (KTEL), który kursuje codziennie. Wybierając drogę najlepiej dojechać oznakowaną drogą z Sidari do rozjazdu 39.744006, 19.650763 dobrze oznakowanego tablicą kierującą do plaży. Natomiast jazda ze stolicy odbywa się drogami początkowo dobrej jakości. Problemy się zaczynają na rozjeździe w m 39.736673, 19.673250 gdzie trzeba skręcić w prawo. Od tego miejsca droga się pogarsza, a poprawny przejazd przez m Saolatika jest trudny. Pokonanie tej miejscowości doprowadza do rozjazdu wspomnianego przy wariancie drogi opisanym z Sidari.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

 

 

Obiekty w poliżu