2265 ACHILLEION PAŁAC KORFU KERKYRA OBECNIE

WP 1

Najistotniejsze parametry

 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Typ obiektu
  PAŁAC
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  częściowy
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  tak
 • Dojazd
  bez większych trudności
 • Dostęp
  bez większych trudności
 • Otoczenie
  zalesione
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich

Opis

2265 ACHILLEION PAŁAC KORFU KERKYRA

cz 3 czasy wojen i współczesne

39.562139, 19.904232

I WOJNA ŚWIATOWA I OKRES MIĘDZYWOJENNY

Podczas I wojny światowej Achilleion był używany jako szpital wojskowy przez wojska francuskie i serbskie . Po I wojnie światowej posiadłość stała się własnością państwa greckiego zgodnie z traktatem wersalskim i reparacjami wojennymi, które nastąpiły w 1919 r. Od 1921 do 1924 r. w pałacu mieścił się sierociniec , który przyjmował ormiańskie sieroty z Konstantynopola. Później Achilleion został wykorzystany do różnych działań rządowych. Wiele artefaktów zostało sprzedanych.

II WOJNA ŚWIATOWA

Podczas II wojny światowej wojska osi wykorzystywały Achilleion jako kwaterę wojskową. Początkowo rezydowały w nim wojska włoskie a po przystąpieniu Włoch do aliantów dowództwo Wermachtu na Korfu. Niemcy ogołocili pałac z ruchomego wyposażenia. Pojawiało się ono na różnych aukcjach w Niemczech po wojnie.

OKRES POWOJENNY

Po 1945 roku pałac często zmieniał właścicieli – mieścił się w nim Narodowy Dom Nauczycieli, Kliniki Królewskie, sierocińce. Państwo greckie zlicytowało wiele pamiątek osobistych Elżbiety i Wilhelma.

W 1962 r. Achilleion został wynajęty prywatnej firmie, która przekształciła górne piętro w kasyno, a niższe w muzeum. W okresie dzierżawy pałac zyskał windę. W 1983 r. dzierżawa się skończyła i zarząd pałacu wrócił do organizacji turystycznej.

DZIAŁANIA OKAZJONALNE

We wrześniu 1979 roku dwunastu historyków ze

Stanów Zjednoczonych , Wielkiej Brytanii i Niemiec zebrało się, aby ustalić historyczną rolę Cesarza w niemieckiej polityce i społeczeństwie. Rezultaty konferencji zostały opublikowane w książce Kaiser Wilhelm II Nowe interpretacje: The Corfu Papers .

Pałac został wykorzystany jako miejsce spotkanie szczytu europejskiego w 1994 r., a w 2003 r. był gospodarzem spotkania europejskich ministrów ds . Rolnictwa .

W kasynie i na tarasie ogrodowym pałacu we wrześniu sfilmowano sceny z dwunastego filmu Jamesa Bonda In Deadly Mission (Tylko dla twoich oczu).

Podczas greckiej prezydencji UE przywódcy UE spotkali się w Achilleion w dniach 24 i 25 czerwca 1994 r. Tutaj podpisano przystąpienie Austrii, Szwecji, Finlandii i Norwegii do Unii Europejskiej.

W dniach 27 i 28 czerwca 2009 r. odbyło się nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE (OBWE). Uznano to za „sygnał wyjściowy” procesu OBWE w Korfu (przywrócenie zaufania do europejskiej polityki bezpieczeństwa).

W 2012 r. Hofmobiliendepot w Wiedniu zaprezentował wystawę Sisi na Korfu z okazji 175. urodzin cesarzowej Elżbiety.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

http://greckirelaks.pl/

ponad 2000 opisów greckich plaż i innych obiektów

Language version of the site in preparation

Sprachversion der Site in Vorbereitung

Obiekty w poliżu