2051 OŚRODEK NARCIARSKI KALAVRYTA PELOPONEZ

WP

Najistotniejsze parametry

 • Typ obiektu
  OŚRODEK NARCIARSKI
 • Obciązenie
  duże
 • Cień
  brak
 • Restauracja
  tak
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  tak
 • Dojazd
  długi - męczący
 • Dostęp
  bez większych trudności
 • Otoczenie
  wysokie wzgórza
 • Przestrzeń
  otwarta
 • Plaża dobra dla:
  młodych

Opis

2051 OŚRODEK NARCIARSKI KALAVRYTA PELOPONEZ

38.006142, 22.198379

Entuzjaści sportów zimowych powinni zdecydowanie wybrać się do ośrodka narciarskiego Kalavryta. Zbudowany został u podnóża Helmós, na wysokości 2340 m. Jest jednym z najbardziej znanych ośrodków w Grecji, dzięki nowoczesnej infrastrukturze i udogodnieniom. Na terenie ośrodka znajdują się fantazyjne kafeterie i restauracje, gdzie od czasu do czasu odbywają się zabawne imprezy!

Ze względu na bliskość Aten wielu narciarzy odwiedza go przez cały sezon narciarski. Tutaj są słynne czarne i czerwone trasy Ośrodek narciarski Kalavryta oferuje 12 tras narciarskich (2 trudne, 2 pośrednie, 6 łatwych i 2 bardzo łatwe) o długości 20 km, 2 wyciągi krzesełkowe i 5 wyciągów narciarskich, specjalne tereny do jazdy na snowboardzie i ekstremalnych gier oraz inne zimowe atrakcje, takie jak specjalny tor do narciarstwa biegowego i park snowboardowy. Goście w górach Helmós mogą również znaleźć kawiarnie, bary z przekąskami, restauracje, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i artykułów sportowych, zorganizowaną szkołę narciarską i stację pierwszej pomocy.

TRASY

(1) Leto i Alkmini: zielone trasy odpowiednie dla początkujących, odpowiednio 150 mi długości i 160 m.

 (2) Phaedra i Danae: niebieskie pasy, które mają dobrą twardą warstwę śniegu i są idealne dla mniej doświadczonych narciarzy.

(3) Electra: o długości 1900 m, odpowiedni dla zaawansowanych narciarzy. Jest połączony z czerwonym szlakiem prowadzącym do Vathiá Lákka, przez którą przejeżdża się zielonym szlakiem.

 (4) Antygona: czarna, długa na 800 metrów. Świetny faworyt dla doświadczonych narciarzy, ponieważ zawsze jest pokryty śniegiem proszkowym.

 (5) Styga, Ino i Nefeli. Ino (1400 m długości) to czarny przejazd, preferowany przez doświadczonych narciarzy. Jego imponujący pionowe nachylenie sprawia, że jest to jedna z najtrudniejszych do pokonania tras w Grecji.

Nefeli to czerwony odcinek o długości 2300 metrów. W połączeniu z niebieskim Achilles staje się jedną z najdłuższych stoków w Grecji, o łącznej długości 3200 metrów. Na szczycie góry, gdzie zaczyna się Nefeli, znajduje się nowy grecki teleskop "Aristarchos", największy teleskop w Grecji.

BAZA HOTELOWA

W okolicy znajdują się także luksusowe hotele, w których można zamieszkać w pierwszorzędnych obiektach spa oraz romantyczne pensjonaty, w których można delektować się pysznymi domowymi posiłkami przy kominku opalanym drewnem.

WYCIĄGI

1 Axilleas (3-miejscowa kanapa) 750 m długości

1 Stiga (2-osobowa kanapa) 1415 m długości

1 Artemis (2-osobowy wyciąg narciarski) 700 m długości

4 one-seat sliding:

Hermis, 165 m długości.

Daphni, 950 m długości.

Heraclis, 160 m długości.

Thetis, 320 m długości.

opracował

Krzysztof Krasiński

mail

krasin111@wp.pl

Obiekty w poliżu