1556 GOUVES MIEJSCOWOŚĆ HERAKLION KRETA

OK LEG

Najistotniejsze parametry

 • Udogodnienia plażowe:
  na dobrym poziomie
 • Typ obiektu
  Miejscowość
 • Obciązenie
  duże w sezonie wakacyjnym
 • Cień
  częściowy
 • Restauracja
  restauracja w zasięgu
 • Cafe
  tak
 • Sklep
  sklep w zaięgu spaceru
 • Dojazd
  bardzo łatwy
 • Dostęp
  bez trudności
 • Otoczenie
  miejskie (liczne zabudowania)
 • Przestrzeń
  częściowo osłonięta od wiatru
 • Plaża dobra dla:
  wszystkich

Opis

 

1556 GOUVES MIEJSCOWOŚĆ HERAKLION KRETA

 

35.334617, 25.298926

 

Nadmorskie Gouves to zespół  zabudowań, które nie wykształciło jeszcze charakteru miasteczka. Tworzy je wiele hoteli i budynków oferujących szeroka gamę usług turystycznych. Przybrzeżna, bardzo długa promenada biegnie wzdłuż wybrzeża, co ułatwia dostęp do wybranej plaży. Wieczorem można spacerować tą drogą i cieszyć się obrazami zachodzącego słońca.

 

Istnieje wiele kawiarni i restauracji przy promenadzie ze spektakularnym widokiem na morze. Serwuje się tu tradycyjne potrawy, zakąski i wypieki. Istnieją także dwie chińskie restauracje. Oprócz tego przy promenadzie jest kilka supermarketów, sklepów, aptek, bankomatów i centrum medyczne. Można tu wynająć samochód lub inny pojazd. Jest przystań jachtowa. Można także zagrać w mini golf.

 

Agios Konstantinos

 

Piękna kaplica Ekklisia Agios Konstantinos jest zbudowana na skalnym cyplu. W niedzielę rano, można uczestniczyć w Mszy św., a jeśli ma się szczęście, można zobaczyć uroczystości ślubne lub chrzest, zwykle w sobotę po południu. WYCIECZKI

 

Warto udać się do Cretaquarium (oddalone o 15 minut) jest częścią Thalassocosmos, jednego z największych przedsięwzięć śródziemnomorskich poświęconych badaniom morza, edukacji i rekreacji. Zapewnia możliwość obserwacji zwierząt morskich - od rekinów do małych koników morskich. Pobyt tutaj to fascynujące doświadczenie nie tylko dla dzieci.

 

Dojście z centrum Gouves do Cretarium zajmie mniej niż pół godziny. Należy kierować się na wschód aż do kempingu. Dalej trzeba przejść przez teren byłej bazy amerykańskiej, co może być interesujące z różnych względów. Utrzymując kierunek dochodzi się do celu nieznacznie oddalając się od brzegu morza.

 

Miłośnicy rozmaitych rozrywek powinni odwiedzić Anopolis Water Park 35.310330, 25.251518 lub Acqua Plus Hersonissos 35.288402, 25.366540.

 

EDERI

 

Zdobycie Mt. Ederi powinno być jednym z priorytetowych celów wycieczek. Droga jest stroma, ale dobrze przygotowana, ponieważ była kiedyś częścią, amerykańskiej bazy Gournes. Widok z jej szczytu jest zapierający dech w piersiach.

 

Na szczycie znajdują się duże anteny radarowe, które są nieużywane od wielu lat. Ponieważ z daleka wyglądają jak wielkie uszy dlatego mieszkańcy nazywają górę Górą Myszy Mickey.

 

Pano Gouves

 

W starej, tradycyjnej miejscowości znajdują się małe kapliczki, Agios Georgios (Saint George), Agios Ioannis (Święty Jan) i Panajia (poświęcona narodzinom Matki Bożej). Są też tradycyjne kawiarnie i tawerny oraz odnowione tradycyjne domy,. Na małym placu Kato Gouves jest tradycyjny kafeneion i tawerna.

 

Jaskinia We Wsi Skotino

 

35.304770, 25.298013

 

Jaskinia Skotino jest jedną z największych na Krecie. Ma głębokość 160 metrów i jest na czterech poziomach. Podobnie jak wiele innych jaskiń, okazało się, że miała istotne znaczenie religijne, a niektórzy nawet uważali, że to był labirynt legendarnego Minotaura.

 

Interesujące moga być piękne klasztory, takie jak Kyra Eleousa 35.286691, 25.306396 i Theologos, tajemnicze jaskinie jak Ilithia Aghia Paraskevi,

 

Warto wybrać się do Heraklionu i Knossos (patrz odrębne zakładki)

 

HISTORIA
W pobliskim Vlychada znajdują się pozostałości dużej osady  z okresu późnego minojskiego. Osada została częściowo odsłonięta przez archeologa D. Vallianou na brzegu turystycznego Gouves. Znajduje się na skalistej platformie 7 m nad poziomem morza i zajmuje powierzchnię 400 m kw.

ŚRODOWISKO
Trochę na wschód od Gouves znajduje się ujście rzeki Aposselemis. Tworzy ona niewielką lagunę, która jest bardzo ważnym siedliskiem ptaków i innych zwierząt.

Obiekty w poliżu