O informatorze

Informator grecki powstał w trakcie osobistych poszukiwań danych dotyczących atrakcyjnych plaż i ciekawych miejsc w Grecji a zwłaszcza na Peloponezie, Krecie i Santorini, Zakynthos (Zante). W Informatorze jest obecnie ponad 2000 opisów tekstowych ilustrowanych ok 4500 zdjęciami. Przeszukując dostępne informacje stwierdziłem, że każdy poszukujący takich Informacji natrafi na kilka poważnych problemów.

Pierwszym z nich był brak dokładniejszych Informacji w przewodnikach o plażach a zwłaszcza ich położeniu. Drugi problem polegał na rym, że dla tej samej plaży wykorzystuje się różne nazwy często w kilku transkrypcjach znaków alfabetu greckiego na łaciński. Trzeci problem wynikał z braku Informacji o wielu atrakcjach w okolicach wybrzeża, może nie tak interesujących jak główne cele turystyczne w Grecji, ale za to dające odrobinę satysfakcji odkrywcy i możliwości poznania obszarów i obiektów często niedocenianych, do tego nie zadeptanych przez licznych turystów.

W celu przybliżenia takich obiektów wydobyłem informacje o plażach, kempingach i innych atrakcjach starając się dołączyć zdjęcia i możliwie dokładną lokalizację (zilustrowaną interaktywną mapą). W opisach znalazły się także informacje o dojeździe do plaży oraz warunki dojścia pieszego.

W informatorze znalazły się także opisy mniej atrakcyjnych miejsc zwykle opatrzonych niższymi, subiektywnymi ocenami, ponieważ rolą informatora powinno być, moim zdaniem, nie tylko zwrócenie uwagi na szczególnie atrakcyjne miejsca ale także poinformowanie o tych, którym nie należy poświęcać zbyt wiele czasu lub zgoła ich unikać.

 

Uwaga

Informacje przedstawione w informatorze mogą podlegać zmianom niezależnym od Udostępniającego Informator wynikającym z działania osób trzecich lub sił naturalnych.

Dlatego uprzedza się, że Udostępniający nie odpowiada za jakiekolwiek straty poniesione przez Użytkownika faktyczne czy domniemane w jakikolwiek sposób związane z Informatorem. Udostepniający będzie wdzięczny za informacje, które pozwolą na aktualizację i poprawienie danych. Informacje można przesyłać na ades:

krasin111@wp.pl